Fenomenalny off-road w Wierzchucinie Królewskim! To była już IV runda Pucharu Polski Pit Bike.

Blisko setka zawodników i ponad dwudziestka najmłodszych fascynatów dwóch kółek stawiło się na zawodach pit bike, które odbywały się na niezwykle gościnnym obiekcie, jakim jest SMC Motorsports Park w Wierzchucinie Królewskim. 

Mimo chwilowych trudności pogodowych – w sobotę na obiektem przeszła ogromna ulewa, organizatorzy stanęli na wysokości zadania, przygotowując bezbłędnie tor na niedzielną rundę. Tor zlokalizowany w kujawsko-pomorskiem, niedaleko Koronowa, jest bardzo widowiskowy, a publiczność ma zapewniony spektakl na wyciągnięcie ręki. –To już trzeci rok z rzędu, kiedy w Wierzchucinie Królewskim odbywają się zawody pit bike. Bardzo cieszę się, że możemy gościć u nas zawodników z całego kraju. Szczególne brawa należą się oczywiście najmłodszym, ale chciałem także podziękować panu Sebastianowi Chwiałkowskiemu za organizacje tych zawodwów oraz lokalnej społeczności, która włącza się w prace i z wielką życzliwością podchodzi do tego wydarzenia –mówi Henryk Borowiak, sołtys Wierzchucina Królewskiego.

Lokalny organizator, Sebastian Chwiałkowski również jest zadowolony z wydarzenia. -W sobotę wieczorem pogoda spłatała nam niezłego figla. Nie dość, że ulewa zalał tor,  to także bardzo silny wiatr, wystawił nas na próbę. Zrywało namioty, ławki i parasole. W niedzielę rano musieliśmy reanimować obiekt, ale wspólnymi siłami się to udało. Mieliśmy bardzo sporą obstawę miejscowych zawodników, pojawiły się również sukcesy w barwach SMC Motorsports Park. Podsumowując bardzo dużo pozytywnych emocji, wspaniała publiczność i jak zwykle bardzo dobre przyjęcie zawodów pit bike w Wierzchucinie Królewskim.

Podczas zawodów przyznano specjalną nagrodę dla zawodnika, który ustanowił najszybsze okrążenie zawodów. Był nim Karol Kruszyński, zwycięzca w klasie Super Pit, uzyskując w drugim wyścigu czas 1:01.417 sek.

Kolejne zawody na off-roadzie to Mistrzostwa Polski Pit Bike, które zaplanowane zostały na 27 sierpnia i będzie to jednocześnie tegoroczny finał zmagań na tym szczeblu. Sezon pucharowy potrwa zaś do października. 

Zwycięzcy Pucharu Polski Pit Bike Off-Road
Runda IV, Wierzchucin Królewski

Stock 90

1.Kuba BERCZYK

2.Jan HODANA

3.Filip KARPIŃSKI

MRF Runner 80

1.Kacper BROJEK

2.Leon WALTER

3.Wojciech FENGLER

Bigy

1.Robert NEJDORA

2.Jakub WOJTAL

3.Artur NEJDORA

Pit Ladies

1.Wiktoria KURKOWSKA

2.Anna OLEŚNIEWICZ

3.Zuzanna PRUSAK

Stock 125

1.Szymon PAWLIKOWSKI

2.Jan KRZYWDA

3.Maciej CIMOCH

Stock 150 Junior

1.Nikodem ORZECHOWSKI

2.Dawid SMOLNIK

3.Marcel MALEPSZY

Stock 150

1.Patryk JĄDER

2.Mikołaj BARCZYŃSKI

3.Bartosz LAMPARSKI

Super Pit 

1.Karol KRUSZYŃSKI

2.Jacek KUJAWA

3.Patryk BARCZYŃSKI

Amator

1.Michał KRAWCÓW

2.Dariusz MAŚLIŃSKI

3.Joachim MARCINIAK

Masters
1. Leszek ZEMLER
2.Jacek MALEPSZY

Klasyfikacja teamów sponsorskich

1.Kruszyński MX Academy Team

2.FOTOWOLTAIKA SAMOCHODOWA TEAM

3.Pit Bike Strefa FUN

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.