Druga runda Pucharu Polski Pit Bike SM (WYNIKI)

Ależ to były emocje! Za nami druga runda Pucharu Polski Pit Bike SM. Zawody odbyły się w sobotę, 10 lipca na Kartodromie. Na torze w Bydgoszczy rywalizowało 101 zawodników startujących w 9 klasach.

Sobotni Puchar Polski rozpoczął się od łączonego wyścigu najmłodszych klas – PIT GIRLS i STOCK 90. Wzięło w nim udział 14 zawodników. W kategorii STOCK 90 zwyciężył Wiktor Oleksiak. Z kolei najszybszą dziewczynką okazała się Julia Jantarska. Następnie na tor wyjechali zawodnicy klas STOCK 125 oraz STOCK 150 JUNIOR. W tej pierwszej kategorii wygrał Igor Teske, z kolei w drugiej z klas pierwszy do mety dojechał Kacper Raniszewski. W trzecim, łączonym wyścigu pojechały klasy: SUPER PIT, MASTERS oraz MINI GP. W klasie SUPER PIT na pierwszej pozycji uplasował się Adrian Soja, z kategorii MASTERS najlepszy okazał się Sławomir Bławat, a w MINI GP na najwyższym stopniu podium stanął Oskar Kubicki. Następnie, na tor wyjechała klasa Pit Ladies, która liczyła 10 zawodniczek. Zwycięstwo tak samo, jak w poprzedniej rundzie odniosła Sylwia Dzik. W ostatnim wyścigu rywalizowali zawodnicy kategorii STOCK 150. W tej klasie wystartowało 32 zawodników. Jako pierwszy, linię mety przekroczył Patryk Stankiewicz. W sezonie 2021 nowością jest też klasyfikacja teamów. Podczas zawodów w Bydgoszczy najlepszym zespołem okazał się 3MM Racing Academy.