Dlaczego warto wystartować w zawodach? Podajemy 10 powodów!

To lekcja i sprawdzian w jednym. W zawodach pit bike udział wziąć może każdy, ale czy są dla każdego? Poniżej kilka powodów, dlaczego warto dołączyć do stawki pit bike.

Test umiejętności
Zawody to okazja do tego, żeby sprawdzić się „w boju”. Trening treningiem, ale to start w Pucharze weryfikuje formę, daje możliwość rywalizacji z innymi zawodnikami.

Oficjalne „życiówki”
Profesjonalny pomiar czasu pozwala na to, by trwale zachować uzyskane rezultaty. Dzięki temu zawodnicy mają punkt odniesienia do swojej formy i mogą śledzić na bieżąco postępy.

Nowe znajomości
Kilkudziesięciu zawodników w jednym miejscu? Tak, to możliwe, ale tylko na zawodach. Oprócz rywalizacji często nawiązują się też nowe przyjaźnie. To okazja do wymiany doświadczeń.

Relacja LIVE
Już od kilku sezonów nieodłączną częścią zawodów pit bike są relacje LIVE. Dzięki temu po zakończonych zawodach, można dokładnie prześledzić swój start, przeanalizować błędy, wyciągnąć wnioski. Dodatkowo jest to po prostu fajna pamiątka.

Porady od bardziej doświadczonych
Na zawodach za każdym razem obecne są znane twarze ze świata motorsportu. Nie brakuje też popularnych trenerów pit bike. Zawody pozwalają na bezpośrednią rozmowę z nimi, uzyskanie cennych porad i wskazówek.

Rodzinna atmosfera
To właśnie z wyśmienitej atmosfery słyną zawody pit bike. To wyjątkowe widowisko, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Zawody są okazją do tego, żeby aktywnie spędzić czas z całą rodziną.

Możliwość rozwoju
Wielu zawodników, którzy zaczynali rywalizację od pit bike z czasem wybrało, także inne dyscypliny motorsportu. Małe motocykle idealnie nadają się do tego, żeby nabrać dobrych nawyków. Dzięki umiejętnością zdobytym na pit bike łatwiej jest przestawić się na mocniejsze motocykle.

Puchary dla najlepszych
To część zawodów, na którą czeka każdy. Na rywalizacji najlepsi zawodnicy stają na podium. To chwila, gdy leje się szampan lub… mocno gazowana woda! Rozdawane są też puchary. Dla wielu to właśnie ten moment jest skuteczną motywacją, żeby ostro przycisnąć gaz.

Niezapomniane emocje
Oprócz przygotowań fizycznych dużą rolę odgrywa też przygotowanie mentalne. Emocje udzielają się każdemu! Na własnej skórze poczuć smak rywalizacji? Bezcenne!

Koszty
Nie da się ukryć, że motorsport to droga pasja. Pit bike są furtką dla tych, którzy chcą rywalizować, dobrze się bawić i przy tym nie wydać ogromnych pieniędzy. To najbardziej ekonomiczna forma motorywalizacji.

OT.

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.