Dawid Nowak – z Pit Bike’ów do międzynarodowej stawki

Dawid mimo młodego wieku jest bardzo obiecującym zawodnikiem, który swoimi sukcesami niejednokrotnie udowadniał, jaki drzemie w nim potencjał. Niedawno został uczestnikiem Yamaha bLU cRU European Cup, gdzie zdobył swoje pierwsze punkty w klasyfikacji.

Na swoim koncie ma bardzo wiele sukcesów w krajowych zawodach Pit Bike. W wieku 11 lat zdobył ogromne doświadczenie w hiszpańskiej serii Moto 5 Cuna De Campeones. W sezonie 2020 został zdobywcą Pucharu Polski Pit Bike SM oraz II wicemistrzem Polski Pit Bike w klasie Stock 125. Jego kariera nadal się rozwija, a chęć osiągania kolejnych wielkich sukcesów sprawiła, że w Grudniu 2020 roku dołączył do Szkopek Teamu i od tamtego czasu pracuje nad samorozwojem pod okiem niezawodnego oraz pierwszego jak dotąd punktującego polskiego zawodnika w motocyklowych Mistrzostwach Świata WorldSBK. Paweł Szkopek – trener Dawida Nowaka to wielokrotny mistrz Polski oraz Europy. Wiele sukcesów na jego koncie oraz podejście do sportu sprawiły, że dla Dawida stał się autorytetem oraz niezastąpionym trenerem. Nowak w 2021 roku wygrał I Rundę Pucharu Polski Pit Bike SM 150 Junior, w tym samym roku stał się także uczestnikiem Yamaha R3 bLU cRU CUP w barwach zespołu Yamaha MS Racing. Poza motocyklami  lubi także praktykować amatorską jazdę na łyżwach oraz rowerze.

W sobotę (3 lipca) na brytyjskim torze Donington Park odbyła się kolejna runda mistrzostw Yamaha bLU cRU European Cup. Nowak biorąc udział w pierwszym wyścigu upadł na tor i został poturbowany przez innego zawodnika. Dawidowi przez ten nieszczęśliwy wypadek już przez resztę czasu towarzyszył uporczywy ból pleców. Dopiero po dokładnych badaniach zdecydowano, że może wziąć udział w drugim wyścigu. Młody zawodnik podczas drugiej serii Yamaha bLU cRU European Cup dał popis swoich umiejętności i mimo swego złego samopoczucia wyprzedzał zawodników, kończąc przy tym start na 12 miejscu.