Damskie Wyróżnienie Specjalne 2018: Zuzia Lewandowska

Choć mówi o sobie „Zwykła Dziewczynka”  to ma zdecydowanie niezwykłą pasję. Zuzia Lewandowska to 8-latka, która w minionym sezonie zawojowała tory Pucharu Polski Pit Bike SM!

Startowałaś w tym sezonie w Pucharze Polski Pit Bike SM, co skłoniło cię do startu w tym cyklu zawodów?
– Uwielbiam jeździć motorem. Rok temu startowałam cały sezon w jazdach pokazowych i bardzo mi się to podobało. W sezonie 2018 obniżono wiek zawodników do lat 8, a ja dokładnie tyle mam! Na pierwszej rundzie w Bydgoszczy zrobiłam licencje i namówiłam rodziców, aby wziąć udział w całym sezonie.

Któryś z torów Pucharu Polski lubisz w szczególności? 
-Wszystkie tory podobają mi się naprawdę bardzo! Zarówno Bydgoszcz, jak i Toruń, jak i Koszalin. Najlepiej wspominam rundę w Koszalinie i treningi w deszczu. Największą rywalizacje stoczyłam na ostatniej rundzie sezonu w Toruniu. Rywalizując o moje 4. miejsce na koniec sezonu, musiałam wygrać dwa wyścigi z jednym z kolegów. Udało się i byłam przeszczęśliwa!

W mediach społecznościowych mówisz o sobie „Zwykła dziewczynka”, ale trzeba przyznać, że masz niezwykłą pasję… Od czego zaczęło się twoje zainteresowanie motoryzacją?
-Od pierwszych miesięcy życia, jako zabawki wybierałam motory i samochody.  Jak miałam 5 lat odłożyłam sobie pieniążki z prezentów do skarbonki. Po roku zbierania namówiłam tatę i kupiliśmy mały motorek spalinowy. Jak rodzice zobaczyli, że sobie na nim super radzę i jazda sprawia mi wielką frajdę to kupili mi pit bike`a MRF, a nieco później KTM do motocrossu.  Uwielbiam motory i ściganie się!

Masz już plany na 2019 rok? Zobaczymy cię ponownie na torze?
Oczywiście nie mogę się doczekać sezonu 2019. Najbardziej tęsknie za kolegami i koleżankami z toru, treningami w Lisewie i rywalizacją na torze. Moim marzeniem na sezon 2019 jest zdobycie podium w jakimś wyścigu, a najlepiej to podium  całego sezonu 2019 w klasie Stock 90. Bardzo bym chciała aby w sezonie 2019 wzięło udział więcej dziewczynek, aby mogła powstać klasa Pit Ladies Stock 90, a wtedy bardzo chciałabym ją wygrać!

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.