Czas na tor Kiełczewo! Jedziemy na kolejny Puchar Polski Pit Bike Off-Road!

Sezon zmierza ku końcowi. To już przedostatnie spotkanie miłośników jazdy off-road. Zawodnicy dosiadający minimotocykli Pit Bike MRF, Kayo, RXF i YCF po raz pierwszy będą rywalizować na torze w Kiełczewie koło Kościana. 

Nowe obiekty to zawsze doza ekscytacji, ale także wyzwanie organizacyjne. W tym roku zawodnicy ścigający się w wersji terenowej, nie mogli narzekać na zbyt małą liczbę wydarzeń. Coraz bliżej do momentu, kiedy poznamy najlepszych zawodników cyklu. 

-Piąta runda Pucharu Polski Pit Bike Off-Road to ostatnia szansa na zdobycie punktów przed finałem sezonu. W tym roku, w nowej formule, zawodnicy zbierają punkty przez cały sezon, a najlepsza dwudziestka w każdej klasie, spotka się na MXDG w Dąbrowie Górniczej, by wyłonić zdobywcę pucharu. To był bardzo intensywny sezon, okraszony niesamowitymi emocjami. Jego końcówka, zapowiada się równie emocjonująco, wiem że organizatorzy na torze Kiełczewo przygotowali wiele niespodzianek, a największą atrakcją będzie zapewne sam tor, który jest bardzo chwalony przez zawodników i rodziców – mówi Sylwia Żółtowska, Otopit. 

Dla większości zawodników tor będzie sporą loterią, gdyż zawody odbywają się tam po raz pierwszy. Jak zapowiada lokalny organizator, to bardzo ciekawy, ale i wymagający obiekt. –Na odbiorze toru, komisja stwierdziła, że pierwszy raz nie ma żadnych zastrzeżeń do obiektu-podkreśla Leszek Zemler, Ostra Ekipa Kościan. -To jest bardzo przyjemny do jazdy, długi i szeroki, ale także szybki. Dwa grunty: czarny i piaszczysty, będą fizycznym sprawdzianem dla wszystkich zawodników. Cały czas trzeba pracować na motocyklu, nie ma gdzie odpocząć. Z naszego toru bardzo zadowoleni są rodzice, bo jest bardzo bezpiecznie. Jeszcze nikomu nic poważnego się tu nie stało.  Jesteśmy po raz pierwszy gospodarzem zawodów pit bike i postaramy się, by każdy wyjechał od nas zadowolony. Zapraszamy serdecznie na tor Kiełczewo!

V runda Pucharu Polski Pit Bike Off-Road zorganizowana przez Ostrą Ekipę Kościan na torze Kiełczewo, odbędzie się w najbliższą niedzielę 17 września 2023. Tradycyjnie w sobotę i w niedzielne przedpołudnie będą odbywać się treningi i kwalifikacje. Właściwe wyścigi wystartują koło południa. Wstęp dla publiczności jest bezpłatny. 

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.