Czas na Mórkowo! Szykuje się wspaniałe ściganie na nowym obiekcie

Już 24 października odbędą się zawody w ramach cyklu Pit Bike Cup. Co się zmieni? Przede wszystkim miejsce! Cykl opuszcza dobrze znany zawodnikom tor Głażewo i kieruje się w Polskę. Czas na Leszno!

Dziś po kulisach rundy oprowadza nas Marcin Jędrzejczyk, jeden ze współzałożycieli stowarzyszenia PitBike51. Na co dzień kierownik w dużej firmie z branży motoryzacyjnej, po godzinach fan motocrossu i pit bike. 

-To prawda, motocross od najmłodszych lat był moim marzeniem, lecz dopiero niedawno nadarzyła się możliwość, by w pełni je zrealizować. Zaczynałem od dużych motocykli crossowych, a następnie w garażu pojawił się „mały”  MRF RCZ . Jazdę na motocyklach traktuję,  jako odskocznie od dnia codziennego.  Mam już swoje lata i wiem, że mistrzem świata już nie zostanę. Choć kolejnym marzeniem jest udział w takiej imprezie. Natomiast staram się trenować kilka razy w tygodniu. Mój trening to nie tylko motocykl, ale i bieganie i ćwiczenia ogólnorozwojowe- opowiada nam Marcin. -W tym roku pojawiła się klasa “Masters”i z racji wieku zdecydowałem się tam wystartować. Uważam, że to świetna alternatywa. Udało się wygrać pierwsze zawody, choć nie było łatwo . Nieudany start według nowej procedury spowodował duże zamieszanie i konieczność ostrego ścigania czołówki. Udało się choć na linii mety, sam już nie wiedziałem który jestem.  Dopiero w parku maszyn dostałem informację, że wygrałem.  Niestety z powodu warunków atmosferycznych został odwołany drugi bieg i tym samym wyniki pierwszego wyścigu okazały się wynikami całych zawodów.  Po raz pierwszy wskoczył na podium i to od razu na najwyższy stopień. Super uczucie życzę każdemu, kto staje na starcie, aby to kiedyś przeżył.

Dla nas to idealny przykład, że niezależnie od wieku, pit bike dostarczają adrenaliny i przede wszystkim możliwości rozwoju. Cieszy też fakt, że organizatorzy cyklu Pit Bike Cup wychodzą naprzeciw potrzebom zawodników i odpowiadają zmianami w regulaminie. Tak na koniec sezonu 2018 pojawiła się klasa Amator, a w sezonie 2020 właśnie klasa Masters. 

Ale wróćmy na tor Mórkowo koło Leszna. Tam już w następną sobotę- 24 października, po raz pierwszy zawody na nowym obiekcie.- Szykuje się wspaniałe ściganie na nowym obiekcie. Cieszymy się tym, że będziemy mogli gościć zawodników z całej Polski. A wiemy, że zainteresowanie jest duże. Liczymy na świetną frekwencję co spowoduje, że widowisko będzie wspaniałe. Trasa jest bardzo ciekawa, pozwalająca na szybką, techniczną jazdę. Na pewno każdy da sobie radę na torze, a najlepsi będą mogli się wykazać umiejętnościami. Jest to też nasz debiut, jako współorganizatora zawodów. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony i zrobimy wszystko co w naszej mocy. Tor jest przygotowany. Dopracowujemy infrastrukturę wokół toru. Liczymy, że każdy kto przyjedzie, będzie zadowolony.

Team PitBike51 to społeczność osób, które lubią offroad. Ekipa z Leszna ćwiczy na różnych torach w okolicy, w różnych warunkach . -Im trudniejsze warunki, tym lepiej się czujemy.  Jest nas już dużo, więc ciężko wszystkich zgrać w jednym czasie, ale trenujemy razem, jak tylko się da, czasem w mniejszych grupach, ale razem. Najwięcej trenują najmłodsi. To widać po wynikach i czasach. Starsi też trzymają gaz na treningu. Nikt nie chce być ostatni. Czasem nasze treningi,  to takie małe zawody. Lubimy rywalizację i adrenalinę. Walka jest ostra i twarda, ale dzięki temu podnosimy swoje umiejętności . Często  relacje nawiązane na torze przenoszą się poza tor. Jest to wspaniałe kiedy poznajesz ciekawych ludzi mających taka sama pasje, jak twoja. Cały nasz team czeka na te zawody i gości którzy przyjadą do nas. Ostatnie zawody w Głażewie pokazały, że lubimy ciężkie warunki. W Mórkowie będziemy walczyć twardo, ale uczciwie. Do zobaczenia na torze- żegna się Marcin Jędrzejczyk. 

Pit Bike Cup Leszno
24 października 2020
Tor Mórkowo koło Leszna
Zapisy na zawody: https://otopit.pl/pitbike-pl-cup/

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.