Bracia Pawelec i Mateusz Pasiuk debiutują w European Talent Cup

Pierwszy wyścig w prestiżowej serii odbył się na portugalskim torze Estoril. Jak poradzili sobie młodzi zawodnicy?

Cała trójka do tej pory z sukcesami ścigała się w Pucharze Polski Pit Bike SM. W tym sezonie w barwach Wójcik Racing Junior Team rozpoczęli międzynarodową karierę, wchodząc do European Talent Cup.

Oczywiście ich debiut w serii został opóźniony przez globalną pandemię, ale w końcu wczoraj udało wystartować się w pierwszych zmaganiach. Przed naszymi zawodnikami długa droga zbierania doświadczeń, ale ważna informacja jest taka, że dwóch z naszych: Mateusz Pasiuk i Milan Pawelec ukończyli oba wyścigi. Oleg niestety nie zakwalifikował się do wyścigów.

W pierwszym wyścigu Milan dojechał na 22 pozycji, zaś Mateusz na 25 miejscu. Warto dodać, że w pierwszego wyścigu po kraksie nie ukończyło w ogóle 13 zawodników, drugie podejście zakończyło się kolejno na 28 i 31 miejscu dla naszych. Kolejny start juniorzy mają już w poniedziałek, w Portimao. Trzymajcie kciuki!