Bigy już dostępny!

Przedstawiona w listopadzie, podczas otwarcia nowej siedziby YCF we Francji, kolekcja Bigykilka tygodni temu trafiła do sprzedaży. Połowa bieżącej produkcji (700 motocykli) jest już we Francji, ponadto Bigytrafiły już do niemal wszystkich importerów. We Francji Bigy wzbudziły duże zainteresowanie dzięki filmom umieszczanym na portalach społecznościowych, w których udział brali jedni z najlepszych francuskich kierowców motocyklowych (były Mistrz Świata MX Mickaël Pichon, jego syn Zachary, jak również były mistrz enduro Sébastien Guillaume) jeżdżący właśnie na Bigy. Część francuskich magazynów branżowych już przetestowała Bigy, dając bardzo dobre rekomendacje dotyczące najnowszego produktu YCF.

Niebawem także testy w Polsce!

Bigy – 4 poziom

Obecnie dostępne są cztery rożne modele Bigy: 125MX, 150 MX, Factory 150MX oraz najmocniejszy z nich Factory Daytona 190MX. Wszelkie informacje techniczne są dostępne na stronie YCF: www. ycf-riding.pl

Oto krótki wywiad z Yannick Coquard – właścicielem YCF

Dlaczego Bigy? Pomiędzy Pit Bike’iem a motocyklem motocrossowym nie było żadnego dostępnego produktu więc chcieliśmy coś z tym zrobić. Wiele osób przekraczając 30, czy 35 rok życia chce czegoś bardziej stabilnego niż mini, co jest mieszanką BMX’a i motocykla. Chcą w dalszym ciągu się bawić, jeżdżąc tanim motocyklem z większą ramą.

Kiedy zbudowaliście pierwszego Bigy? Ponad dwa lata temu naszym celem stało się wykonanie wysokiej jakości motocykla o jeszcze lepszej wytrzymałości. Przez 18 miesięcy wykonywaliśmy testy w Chinach i Francji, aby ostatecznie zdecydować o rozmiarze ramy, czy wahacza, aby znaleźć najlepsze ustawienia zawieszenia i tak dalej. Następnie musieliśmy popracować nad plastikami, rozmiarem zbiornika, by produkt był ładny i ergonomiczny.

Przedstawiliście Bigy w listopadzie, jak został przyjęty?

Bigy natychmiast odniosły ogromny sukces, ludzie wiele o nich mówili a nawet jeszcze nie jeździli! Kiedy dealerzy we Francji otrzymali pierwsze modele, spotkaliśmy się z bardzo pozytywnymi reakcjami. Wiele osób twierdziło, że zrobiliśmy kolejny krok do przodu, biorąc pod uwagę jakość produktu. Osoby, które miały okazje jechać Bigy, świetnie się bawiły, zarówno amatorzy, jak i zawodowcy tacy jak Mika i Zach Pichon, czy Seb Guillaume!

Czy YCF będzie kontynuowało produkcje pit Bików?

Tak oczywiście, w tym roku wśród 19 różnych dostępnych modeli, mamy 15 pit bike’ów i 4 Bigy. Z pewnością teraz rozmawiamy dużo więcej o Bigy, z uwagi na to, iż jest to nasz nowy produkt, ale pit bike’i pozostają naszym wiodącym produktem i będziemy kontynuować ich rozwój.  

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.