Babskie Pitolenie, czyli szkolenie Pit Bike dla kobiet z Katanka Moto-Szkoła

Już 5 stycznia na torze gokartowym SKW Racing Park w Skawinie odbędzie się szkolenie Pit Bike wyłącznie dla kobiet. Organizatorem wydarzenia jest Katanka Moto-Szkoła. O szczegółach opowiedziała nam Magdalena Stankiewicz.  

Skąd wziął się pomysł na organizację szkolenia tylko dla kobiet?
– Pierwsze szkolenie Pit Bike dla kobiet zorganizowałyśmy dwa lata temu. Pomysł narodził się, kiedy zauważyłyśmy, że nie wszystkie kobiety czują się w 100% komfortowo na szkoleniach mieszanych, z mężczyznami. Zdarzało się też kilka razy, że uczestniczki mówiły o tym wprost. Otóż panowie często lubią dominować, jak w wielu aspektach życia, również na torze. Są bardziej odważni, a ich jazda jest bardziej dynamiczna i agresywna. Przytłoczone tym uczestniczki, nie mogły w pełni skupić się na sobie i danych ćwiczeniach, tylko musiały kontrolować czy nie będą zaraz wyprzedzone w mało oczekiwanym momencie, lub muszą co chwilę kogoś przepuszczać na torze. Oczywiście są też takie kobiety, którym to nie przeszkadza, same są bardziej przebojowe na torze i wręcz dominacja ze strony facetów jeszcze bardziej je motywowała i nakręcała na to, aby im dorównać.

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu?
– Atmosfera, jaka panuje na babskich szkoleniach jest wyjątkowa. Dziewczyny są bardzo wyluzowane i czują się komfortowo w damskim gronie motocyklistek. W jednym miejscu spotyka się banda kobiet o tej samej zajawce, a w rozwijaniu motocyklowej pasji i umiejętności pomagają im również dwie kobiety! Zawsze po takich szkoleniach jeszcze długo między uczestniczkami prowadzone są różne rozmowy, nawiązywane nowe przyjaźnie. Dziewczyny tak się ze sobą związują, że przychodzą razem na kolejne szkolenia, lub tworzą grupę, z którą przyjeżdżają na wolne jazdy, żeby szlifować nowo poznane umiejętności, bądź też planują wspólne wycieczki motocyklowe w sezonie. Podsumowując szkolenie to nie służy tylko temu, aby zdobyć nowe umiejętności, ale często czemuś większemu, co nie kończy się, kiedy uczestniczki zamknął za sobą drzwi wyjściowe.

Czy jest jakaś bariera wiekowa dla uczestniczek?
– Zapraszamy wszystkie dziewczyny i kobiety w wieku od 16 lat, które posiadają uprawnienia do prowadzenia motocykla, bądź znają podstawy poruszania się na jednośladzie. Nie uczymy na zajęciach grupowych od zera, lecz zaczynamy od podstawowych technik jazdy. Górnej granicy wieku nie ma.

Planujecie organizować więcej takich szkoleń w przyszłości?
Zdecydowanie tak! Babskie pitolenie (bo tak potocznie i humorystycznie nazywane jest to szkolenie), cieszy się dużym zainteresowaniem. Chcemy, aby każda wyrażająca chęć motocyklistka, miała możliwość wzięcia udziału w takim wydarzeniu.

Dziękuję za rozmowę!
– Również dziękuję.

Szczegóły szkolenia: LINK

Julia Lewandowska

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.