Autodrom Słomczyn – tu odbędą się tegoroczne Mistrzostwa Polski Pit Bike SM

Znamy już kalendarz rozgrywek Pit Bike 2022. W tym roku najważniejsze asfaltowe wydarzenie odbędzie się na Autodromie w Słomczynie. W dniach 3-4 września to właśnie tam rozdane zostaną mistrzowskie tytuły. Przygotowaliśmy dla Was najważniejsze informacje o tym obiekcie. Sprawdźcie!

W ubiegłym sezonie Mistrzostwa Polski Pit Bike SM odbywały się na koszalińskim Motoparku. W tym roku najwyższej rangi zawody zaplanowane zostały na 3-4 września. Zawodnicy rywalizować będą na Autodromie w Słomczynie. 

Tor w Słomczynie posiada nitkę o długości 1093 kilometra i szerokości od 12 do 16 metrów. Na asfaltowym torze znajduje się wiele ostrych zakrętów, które pozwalają sprawdzić własne możliwości. Droga składająca się z wielu pętli i przecięć pozwala stworzyć wiele różnych kombinacji pokonywania go. Jednym z atutów obiektu są trybuny, z których widać całą trasę przejazdu, dzięki czemu będziemy mieli możliwość śledzenia poczynań każdego zawodnika.

W zeszłym roku na torze w Słomczynie planowana była Runda Rozgrzewkowa, która niestety przez złe warunki pogodowe nie odbyła się. Jednak jedna z zawodniczek odważyła się przejechać kilka kółek w deszczu. – W zeszłym roku miałam możliwość odbycia treningu na Autodromie. Jako jedyna odważyłam się chwilę pojeździć na zalanym torze w strugach deszczu, mimo tego, że było bardzo ślisko i niebezpiecznie. Niestety nie było to zbyt wiele przejechanych kółek, ale na pewno w tym roku odwiedzę tor w Słomczynie by go lepiej poznać i się go dobrze nauczyć. Nie mogę się doczekać dobrej pogody abyśmy mogli się znowu zobaczyć na torze. – opowiada Latika Opalińska #466 z klasy Pit Girls.

Strona Autodromu: LINK 

Paulina Makowska

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.