AMATOR: Wygrana Radosława Kochanka. Błażej Krause i Mateusz Pawlak na podium

W miniony weekend w Wierzchucinie Królewskim odbyła się druga runda Pucharu Polski Pit Bike Off-Road. W rywalizacji klasy Amator wystartowało dziewięciu zawodników. Na podium znaleźli się Radosław Kochanek, Błażej Krause i Mateusz Pawlak.

W obu wyścigach jako pierwszy linię mety przekroczył Radosław Kochanek #331. Za jego plecami dwa razy na drugiej pozycji przyjeżdżał Błażej Krause #147. W pierwszym starcie na trzecim miejscu dojechał Mateusz Pawlak #311. W drugiej odsłonie rywalizacji na trzeciej pozycji uplasował się Robert Zatorski #183.

W klasyfikacji generalnej zwycięstwo odniósł Radosław Kochanek ze zdobyczą 100 punktów. – Na starcie drugiego wyścigu zgasł mi motor i musiałem gonić wszystkich. Udało się nadrobić, wyprzedzić wszystkich i zwyciężyć. – powiedział Radek.

Na drugim miejscu znalazł się Błażej Krause posiadający 88 punktów na koncie. – Dobrze mi się jechało. Zgasł mi motocykl, raz się przewróciłem, ale jestem zadowolony. – mówił Błażej.

Na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Pawlak, który zgromadził 76 punktów.