Adrian Soja: ,,Mój cel na resztę sezonu to wygranie Pucharu Polski Pit Bike SM”

Już w najbliższą sobotę 31 lipca odbędzie się trzecia runda Pucharu Polski Pit Bike SM. Na Kartodromie wystąpi między innymi Adrian Soja startujący w klasie Super Pit. Soja w obu rundach dał popis swoich umiejętności zajmując najwyższy stopień podium.

Zarówno w pierwszej, jak i w drugiej rundzie zająłeś pierwszą pozycję na podium. Jak możesz podsumować swoje starty?
– O moich startach mogę powiedzieć na pewno to, że były bardzo udane. W przeciwieństwie do poprzedniego sezonu, gdzie nie udało mi się osiągnąć za dobrych wyników. Przebieg tych rund wyszedł po mojej myśli, jak najszybciej wysunąłem się na prowadzenie i odjeżdżałem przed innymi zawodnikami. Pozytywne strony tych dwóch rund to przede wszystkim zawodnicy, którzy tam startują. Mianowicie chodzi mi o pomoc na paddocku i atmosferę, która tam panuje, super jest to że każdy chce sobie nawzajem pomóc, aby szybciej jechać. 

Z jakich osiągnięć na swoim koncie jesteś najbardziej dumny?
– Ciężkie pytanie, ale wydaje mi się, że aktualnie najbardziej dumny jestem z wygrania dwóch ostatnich rund oraz amatorskich zawodów na sto dwudziestce piątce.

Przed Tobą trzecia runda Pucharu Polski Pit Bike SM w Bydgoszczy, jak idą Ci przygotowania?
– Przygotowania do rundy idą bardzo dobrze, kondycja jest powiększona, nastawienie także jest dobre, wydaje mi się, że dam radę cały wyścig przejechać tym samym tempem. Tygodniowo średnio poświęcam osiem godzin na treningi wytrzymałościowe. 

Jaki masz cel na zawody na Kartodromie oraz resztę sezonu?
– Zajęcie pierwszego miejsca sprawiłoby, że poczułbym dumę. Moim nieskromnym zdaniem mam duże szanse na wygranie tegorocznego Pucharu Polski Pit Bike SM oraz Mistrzostw Polski.

Kto jest Twoim autorytetem sportowym?
– Nie mam autorytetu sportowego, ponieważ nie lubię porównywać się do innych. Sam sobie stawiam cele do których dążę i próbuje je osiągnąć.

Puchar Polski Pit Bike SM Runda 3 – Bydgoszcz – 31 lipca
Zapisy: https://otopit.pl/puchar-polski-pit-bike-sm/
Wydarzenie: https://fb.me/e/53aJm7kgI
Transmisja: https:/ /youtu.be/Ihv71lfrq2s

Weronika Winiarska

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.