Aby treningi przyniosły efekty muszą odbywać się cyklicznie

Miejsc do trenowania na Pit Bike’ach przybywa. Tym razem minimotocykle zawitały do Grudziądza. Rozmawiamy z Mateuszem Hulewiczem, instruktorem, a także utytułowanym zawodnikiem Pit Bike oraz wyścigów motocyklowych. To właśnie „Hulek” prowadzi treningi przy stadionie żużlowym GKM-u Grudziądz.

Skąd w tak młodej głowie narodził się pomysł na założenie szkółki?
 – Pomysł na założenie szkółki motocyklowej narodził się w mojej głowie już jakiś czas temu, ale zacząłem o tym poważnie myśleć i realizować swój projekt w tym roku. Swego czasu dużo trenowałem w hiszpańskiej szkółce jazdy KSB Centro de pilotaje. Obserwując dzieciaki, które tam trenują  zamarzyło mi się, aby sport motocyklowy był w naszym kraju również taki popularny jak tam. Ktoś powie – no tak, ale to Hiszpania – inny klimat, inne możliwości – zgoda, ale dla chcącego nic trudnego. W Polsce jeszcze raczkujemy, ale powstaje coraz więcej profesjonalnych szkółek, coraz więcej ludzi angażuje się w rozwój sportów motorowych. Idąc tym tropem postanowiłem się włączyć i przekazywać swoją wiedzę innym poprzez szkolenia. W ubiegłym sezonie pomagałem w szkoleniach mojemu ówczesnemu szefowi teamu i to postawiło kropkę nad „i”. Poznałem temat od kulis i tak to się zaczęło.

Miejsc do trenowania w Polsce jest sporo, ale nowe ekscytują wyjątkowo mocno, zwłaszcza, gdy treningi prowadzi Mateusz Hulewicz.

Kto  poza najbliższymi wspierał i pomagał w Twoich wyborach oraz realizacji tego projektu?
– W realizacji tego projektu pomogło mi kilka osób między innymi Łukasz Pawlikowski i Michał Chorzępa, którym bardzo chciałbym w tym miejscu podziękować.

Według Ciebie treningi, które nie odbywają się cyklicznie mają sens?
– Szkolenia i treningi, aby przyniosły zamierzone efekty muszą odbywać się cyklicznie. Zastanawiałem się co zrobić, aby w moim rodzinnym mieście, w którym dominuje żużel zrobić coś dla tych, którzy lubią motocykle wyścigowe i Pit Bike’i i wymyśliłem. Dzięki dużemu wsparciu ze strony Łukasza Pawlikowskiego oraz prezydenta Grudziądza, a także władz GKM-u udało się sfinalizować mój projekt. Od końca czerwca co poniedziałek można trenować pod moim okiem na placu do treningów technicznych. Miejsce to znajduje się  przy stadionie żużlowym drużyny GKM w Grudziądzu. Mam nadzieję, że pomysł się przyjmie i z roku na rok będzie coraz więcej takich miejsc w naszym regionie.


Na Twoje treningi może uczęszczać każdy czy może istnieje bariera wiekowa?
– Treningi przeznaczone są praktycznie dla każdego. Jesteśmy elastyczni, dopasowujemy się do konkretnych osób. Do każdego podchodzimy indywidualnie. Jeśli mamy amatorów -zaczynamy od podstaw, jeśli przychodzą do nas ludzie już z jakimś bagażem doświadczeń to korygujemy błędy w technice jazdy, doskonalimy ją lub po prostu wyciskamy wszystkie poty, aby poprawić dotychczasowe osiągnięcia. Słowem – dla każdego coś się znajdzie. Podczas szkoleń możliwe są również treningi indywidualne od początkujących aż po zaawansowanych w jeździe. 

Jakie są koszta treningu u tak utytułowanego zawodnika jak Ty?
– Jeśli chodzi o koszty treningów to nie są one specjalnie wygórowane. Chodzi o to, aby ludzie przyjeżdżali na szkolenia i treningi. Istotne jest to, aby korzystali z tej możliwości jak najczęściej, a nie sporadycznie. Jeśli ktoś chce poprawiać swoje wyniki i umiejętności to systematyczność jest tu kluczowa. Po szczegóły odsyłam do swojej strony na facebooku Hulewicz Moto School lub Wataha – treningi motocyklowe (Daniel Blin) – gdzie można znaleźć więcej szczegółów na ten temat.


Na jakich motocyklach można przyjechać?
– Wszystko zależy od miejsca szkolenia czy treningu. Na placu można trenować na Pit Bike’ach lub innych minimotocyklach, natomiast na większych obiektach na wszystkim co ma dwa koła i silnik. Pamiętajcie o tym, aby obowiązkowo zabrać  kombinezon, buty, kask i rękawice oraz wszelkie inne niezbędne akcesoria.Oczywiste jest to, że Ty jesteś trenerem, ale czy poza Tobą uczył będzie ktoś jeszcze?
Jeśli chodzi o innych trenerów, to nie wykluczam, iż w przyszłości pojawi się ktoś jeszcze, ale póki co dopiero zaczynam swoją instruktorską drogę i buduje zaplecze, bez którego trudno się obyć. Póki co współpracuję z Danielem Blinem oraz od czasu do czasu zostaje zapraszany jako instruktor przez inne grupy szkoleniowe. Wkrótce zamierzam rozpocząć współpracę z psychologiem, który będzie wspierał moich podopiecznych.

Weronika Winiarska

Szczegóły:
– Treningi będą odbywały się w poniedziałki na parkingu przed stadionem żużlowym GKM w Grudziądzu.
Godziny 17.00 – 20.00
– Dzieci 50 zł/os
– Dorośli 100 zł/os
+ plac 20 zł/os/rodzina
Obowiązują zapisy
Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.