11-letni Kacper pokazuje, jak się jeździ na łokciu!

Kacper Raniszewski to 11-letni zawodnik, który w świetnym stylu zadebiutował w Pucharze Polski Pit Bike SM 2018, w klasie STOCK 90.  Pomimo okresu zimowego nie zwalnia tempa i udawadnia, jak wiele można wypracować pokorą i determinacją!

W zeszłym roku startowałeś w Pucharze Polski Pit Bike SM, w klasie Stock 90 – od czego zaczęła się Twoja pasja do pit bike?
Kacper Raniszewski: Wszystko to rozpoczęło się rok temu i było całkowitym przypadkiem! Od zawsze oglądałem, jak jeździ mój tata i też bardzo chciałem spróbować jazdy na motocyklu. Zafascynowany tym pomysłem, wraz z rodzicami zaczęliśmy poszukiwania miejsca, w którym mógłbym rozwijać swoje pasję. Nie było to jednak takie łatwe i dopiero po kilku tygodniach udało się znaleźć nowo powstałą szkółkę, obecnie znaną, jako Katanka Young Team. Bardzo wiele zawdzięczam Magdzie Stankiewicz oraz Monice Jaworskiej, to dzięki ich zapałowi i chęci do nauki jazdy tak wiele osiągnąłem!

Dokładnie, tych sukcesów było wiele, a teraz mając zaledwie 11 lat już świetnie radzisz sobie z jazdą „na łokciu”. Jak często trenujesz i jak godzisz swoją pasję z pozostałymi obowiązkami?
Kacper: Jazda na łokciu wcale nie jest tak trudna, jak się wydaje! Wystarczyły 3 godziny na nowym motocyklu YCF125 i kilka wskazówek od dziewczyn i Daniela Blina. Dużo pomógł mi też trening z żółtą belką. Staram się trenować regularnie jednak ze względu na treningi karate tradycyjnego w Niepołomicach oraz szkołę nie jest to zawsze możliwe. Czasem zdarza się, że jest to raz na dwa, trzy tygodnie.

W zeszłym sezonie byłeś jednym z czołowych zawodników w klasie Stock 90, którą z rund wspominasz w szczególności? 
Kacper: Myślę że, pierwszą rundę w Bydgoszczy. Były to moje pierwsze zawody i emocje, które im towarzyszyły były ogromne!

Jakie masz plany na najbliższy sezon, zobaczymy cię na pierwszej rundzie Pucharu Polski Pit Bike SM 2019?
Kacper: Jasne, obowiązkowo! Razem z całą ekipą Katanka Young Team już teraz przygotowujemy się do sezonu i do pierwszej rundy.

Dzięki za rozmowę.
Kacper: 
Dzięki!

Powrót

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.