Puchar Południowej Polski w Cross Country Runda I na Torze WXC w Ostrowcu Świętokrzyskim był w minioną niedzilę areną pierwszych oficjalnych zawodów cross country z udziałem Pit Bike’ów w tym rejonie Polski. Ostrowiecki tor został przez organizatora przygotowany bardzo profesjonalnie, około 10 km trasa składała się z sekcji typowo motocrossowych, cross-country oraz ciekawego enduro, które małym 12 i 14 calowym kołom sprawiały spore problemy. Pit Bike’i wystartowały po klasie quadów oraz części kat. dla motocykli większych od pitów, co spowodowało koleiny i duże nierówności tworzące dodatkowe utrudnienia dla motocykli marek MRF, YCF oraz jednego BRZ.

Obydwie klasy Pit Bike wystartowały zaraz po sobie, za najmłodszymi zawodnikami jechali starsi zawodnicy zapewniający im bezpieczeństwo i pomoc w najtrudniejszych sekcjach toru. Juniorzy na trasie radzili sobie bardzo dobrze i zdołali w ciągu godziny (tyle trwał wyścig dla klasy PitBike) przejechać nawet trzy okrążenia. Klasa PitBike Senior dostarczyła kibicom dużo emocji, gdyż umiejętności najlepszych zawodników oraz niedoceniany malutki sprzęt pozwoliły na wyprzedzanie większych dwukołowych kolegów, nawet w sekcji enduro, gdzie prześwit małych pitbike’ów był dwukrotnie mniejszy!!! Najlepsi pitbike’owi zawodnicy pokonali trasę szybciej od kilkudziesięciu zawodników na profesjonalnych motocyklach crossowych oraz enduro !!!

W Ostrowcu udział wzięła mocna ponad 20-osobowa pit bike’owa ekipa z Rzeszowa, Tarnowa
i Dębicy, głównie zawodnicy teamu PitBike Lamba Racing. W kategorii Junior wystartowało sześcioro młodych zawodników w tym jedna dziewczyna, która zdobyła drugie miejsce na podium i podzieliła rodzinny team Bańborów, Arka na szczycie pudła i młodszego Bartka na miejscu trzecim, wszyscy z teamu Lamba.

#1 Cross Country PitBike LamBa MRF Team
Quik by GoPro is the easiest way to create beautiful videos.

Wśród seniorów zwyciężył – Wiktor Lampart – młody żużlowiec, junior Betad-Leasing Stali Rzeszów, który zostawił za swoimi plecami Michała Drozdowskiego (Lamba Racing) oraz niezrzeszonego Patryka Wróbla. Wszyscy zawodnicy szczęśliwie ukończyli zawody i poza drobnymi usterkami klamek lub napędu, pitbike’i dojechały w całości i pokazały swoją wielkość wśród większych od siebie.

Następne zawody już 7 maja w Dębskiej Woli, zapraszamy wszystkich chcących spróbować swoich sił lub zobaczyć te małe-wielkie maszyny w akcji.