Po udanym debiucie „Pitbike.pl Otwartych Mistrzostw pit bike supermoto województwa kujawsko-pomorskiego” czas na drugą rundę zawodów. Tym razem zawodnicy zmierzą się na bydgoskim kartodromie.

Jedno jest pewne. Sukces pierwszej rundy udowodnił, że w naszym kraju jest niesamowite zapotrzebowanie na imprezy motorsportowe klasy pit bike. Podczas toruńskich zmagań na linii startowej stanęło 34 zawodników plus dzieci w jazdach pokazowych, które ze względu na wiek nie mogą jeszcze zdobyć licencji zawodniczej Polskiego Związku Motorowego. Tę w przypadku supermoto uzyskuje się od dwunastego roku życia.

Coraz większe wyzwania
-Dużo zawodników, fajna atmosfera rywalizacji, zawody dedykowane tylko i wyłącznie pit bike- podkreśla Krzysztof Ziętara, MX Otopit Toruń. Pierwsze miejsce w kategorii „Super Pit” uzyskał Daniel Blin. To wychowanek toruńskiego klubu, który w zeszłym sezonie rozpoczął swoją przygodę nie tylko z pit bike, ale z motoryzacją w ogóle, a w tym roku startuje już na motocyklu pojemności 300 ccm i reprezentuje nasz kraj m.in. w Pucharze Europy, jego start w Alpe Adria Road Racing już w najbliższą sobotę, a w Pucharze Polski podczas pierwszej rundy, Daniel był pierwszy. – Ciężko na to pracowałem i jestem zadowolony. Zawody na pit bike to idealny trening przed startami na motocyklu. To co mnie najbardziej cieszy to rozwój tej dyscypliny i to, że poziom od zeszłego roku znacznie się podniósł. Widać, że dysyplina zyskuje na popularności i przybywa osób, które są chętne do tego by się ścigać.

Kobiety też walczą
Poza Danielem na podium znaleźli się: dominator wyścigu Stock Pit 150, trzynastoletni Dominik Zientara i niezwyciężona w kobiecej klasie „pit ladies” Daria Leba. Co warto dodać dyscyplina cieszy się również coraz większą popularnością wśród kobiet. Panie zazwyczaj stanowiące do tej pory rzadkości- przynajmniej w rywalizacji podczas zawodów, na Awix Racing Arenie w Toruniu zameldowały się w sześcioosobowej grupie. – Bardzo się cieszę, że w zawodach startują dziewczyny, tu nawet nie chodzi już o liczbę, tylko o to że na torze w ogóle koleżanki są. Dzięki temu wytwarza się naprawdę świetny klimat- mówi debiutantka, Julianna Warjan.

Kolejna runda Otwartych Mistrzostw już w najbliższą niedzielę, 28 maja. Tym razem zawodnicy staną na starcie toru gokartowego w Bydgoszczy. – Bydgoski kartodrom to kolejny bardzo dobry obiekt do ścigania się na pit bike. Tor jest znacznie szybszy niż obiekt toruński, liczymy więc na świetną zabawę i jeszcze większą frekwencję. Wciąż można się zapisywać i dołączać do stawki, ale zapraszamy również wszystkich chętnych do przybycia w niedziele na kartodrom i kibicowania zawodnikom. To również świetna okazja, by zobaczyć z bliska na czy ta dyscyplina polega- zaznacza Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń.

II runda Otwartych Mistrzostw pit bike supermoto województwa kujawsko-pomorskiego odbędzie się 28 maja na kartodromie w Bydgoszczy, ul. Fordońska 116. Start treningów przewidziany został na godz. 9:00, zaś pierwszy wyścig rozpocznie się w okolicach godz. 11:00 Szczegóły dla chętnych, którzy chcieli by dołączyć: lukasz@otopit.pl


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF

Ostatnio na forum

Przywitalnia • Re: Witam
Hej,w Polsce trochę łatwiej o kontakty gdzie można wypożyczyć ale wiem, że w Niemczech też rosną pit bike'i w siłę

YouTube

Facebook