opublikowano 21/05/2018 o godzinie 22:54:57, autor Olga Taraszka

I Runda Pucharu Polski Pit Bike SM - relacja + wyniki!

Za nami emocjonujący weekend i inauguracja sezonu Pucharu Polski Pit Bike SM! Poniżej przedstawiamy Wam relacje i wyniki, kto dominował na Kartodromie w Bydgoszczy!

Wielki debiut najmłodszych zawodników
Od tego sezonu oficjalnie wyjechała na tor klasa Stock 90. W ramach niej mogliśmy zobaczyć dzieci od 8 roku życia. Chociaż byli najmłodsi to dostarczyli nam nie mniej emocji! Miejsca na podium zajęli kolejno: Maksymilian Pawełczak, Kacper Raniszewski oraz Iwo Berszteda. Oprócz tego na starcie pojawili się: Antonina Rogalska, Zuzia Lewandowska, Wiktor Majchrowski i Oliwier Kowalski.

Najmocniejsza w historii stawka pit ladies
Podczas I rundy w kategorii pit ladies na starcie, pojawiło się, aż 11 kobiet! Niedościgniona tego dnia okazała się Monika „Katanka” Jaworska. Pozostałe miejsca na podium zajęły reprezentantki MX Otopit: Daria Leba i Martyna Dynasińska. -Choć emocje po sobotnich zawodach już opadły, ja nadal tym żyję – przyznaje Monika Jaworska. - Jestem pod ogromnym wrażeniem, co do poziomu prezentowanego przez wszystkich zawodników, zarówno tych najmłodszych, przez juniorów, a na pit ladies kończąc. Ogromną radość sprawia fakt, że pojawiło się naprawdę sporo zawodników! Razem z Magdą prowadzimy w Krakowie szkołę Katanka, w ramach której staramy się, aby sporty motocyklowe rosły w siłę i miały coraz większy zasięg w Polsce. Również do Bydgoszczy przyjechałyśmy z naszymi podopiecznymi i jesteśmy bardzo dumne z ich wyników! Szczerze gratuluje wszystkim dziewczynom, które wystartowały w I rundzie, gdyż pokazały naprawdę dobrą jazdę! Muszę przyznać, że wszyscy z naszej drużyny złapali bakcyla do ścigania się na pitach i ja również zakochałam się w tym sporcie. Z niecierpliwością czekamy na kolejną rundę Na pewno zobaczymy się w Toruniu! – dodaje.

Szybcy i… młodzi!
Jazdę na najwyższym poziomie pokazali również zawodnicy z klas Stock 125 i Stock 150 Junior. W pierwszej z nich na podium uplasowało się dwóch braci Oleg i Milan Pawelec. Trzecie miejsce tego dnia zajął, debiutujący na pit bike Mateusz Molik. Z kolei w klasie Stock 150 Junior bezkonkurencyjny okazał się Mateusz Hulewicz z GTŻ Grudziądz. Tuż za nim na mecie stawili się Dominik Ziętara i Jakub Bajdalski. -Chłopaki potrafią jeździć na naprawdę bardzo dobrym poziomie – zapewnia Mateusz Hulewicz. -Szanuję ich, jako swoich przeciwników. Myślę, że będziemy nie tylko ze sobą konkurować na torze, ale i wymieniać się wzajemnymi doświadczeniami. W końcu jedziemy na tym samym wózku! Ścigamy się w kategoriach łączonych i muszę przyznać, że inni zawodnicy są naprawdę szybcy. Podziwiam chłopaków ze Stock 125, chociaż … dziewczyny też wymiatają!

Widowisko o imieniu Stock 150 Pro i Super Pit
W klasie Stock 150 Pro bezapelacyjnym zwycięzcą, okazał się być przedstawiciel Automobilklubu Krakowskiego - Michał Budziaszek. Kolejne miejsca na podium zajęli: Patryk Stankiewicz z Automobilklubu Radomskiego oraz Paweł Staszko (niezrzeszony). Z kolei w klasie Super Pit tryumfatorem został Jakub Wróblewski. Drugie i trzecie miejsce na podium, zajęli Marek Szkopek oraz Mateusz Wąsowski.