Dramatyczne zwroty akcji i walka do ostatnich metrów. Chyba lepszego scenariusza na zakończenie sezonu w Pucharze Polski MRF nie mogliśmy sobie wymarzyć. Chociaż niemal cały sezon pogoda skutecznie przeszkadzała zarówno organizatorom jak i zawodnikom, to na koniec aura w Bydgoszczy postanowiła się zlitować i zafundowała fanom dwóch kółek optymalne warunki torowe.

Już na początku zawodów mogło się wydawać, że wreszcie swój dzień będzie miał Filip Janus. Najlepszy czas kwalifikacji stawiał go w roli faworyta zawodów obok Mateusza Wąsowskiego. W pierwszym wyścigu po dwóch okrążeniach wydawało się, że właśnie ci dwaj zawodnicy rozstrzygną między sobą bój o zwycięstwo w 7 rundzie., ale.... Nagle coraz szybsze kółka zaczął kręcić Piotr Romejko, który błyskawicznie przedarł się na 3 pozycję, a następnie bez kompleksów dogonił prowadzącą dwójkę. Najpierw wyprzedził Filipa Janusa, a następnie Mateusza Wąsowskiego. Ta sytuacja najwyraźniej wyprowadziła z równowagi Mateusza, co szybko wykorzystał także Filip.

Emocji nie brakowało także w walce o miejsca 4-6 ,gdzie niemal przez 10 minut byliśmy świadkami ciągłych zmian pozycji między Patrykiem Stankiewiczem, Sławomirem Bławatem i Krzysztofem Ziętarą. Ostatecznie właśnie w takiej kolejności ci rajderzy zakończyli ten wyścig.

Drugi wyścig przyniósł dramaturgię już na pierwszym zakręcie. Na wejściu w łuk, na dohamowaniu Patryk Stankiewicz i Piotra Romejko szczepili się i w efekcie zapoznali się z nawierzchnia bydgoskiego toru. Upadek na szczęście nie był groźny i zarówno Patryk jak i Piotr szybko wstali i rzucili się w pogoń za resztą stawki. Podrażniony Piotr Romejko zaczął kręcić wyśmienite czasy i ostatecznie odrobił aż 14 pozycji!!! Niewiele gorszy był również Patryk Stankiewiz, który w sumie odzyskał 10 pozycji i na mecie minimalnie przegrał z Darią Lebą i Dominikiem Ziętarą. W tym wyściu zdecydowanie najszybszy był Mateusz Wąsowski, który z każdym okrążeniem powiększał przewagę nad Filipem Janusem. Śmiało można powiedzieć, że tę dwójkę tego dnia był w stanie dogonić tylko Piotr Romejko, ale sytuacja w jakiej się znalazł nie pozwoliła mu na równorzędną walkę. Świetnie spisywał się także Sławomir Bławat, który dojechał na trzeciej pozycji.

Piotr Romejko i Mateusz Wąsowski

Tym samym zwycięzcą 7 rundy okazał się Mateusz Wąsowski, który przypieczętował triumf w całym Pucharze Polski MRF. Chyba lepszego zakończenia sezonu nie mogłem sobie wymarzyć.Cieszę się, że cieżka praca nie poszła na marne i dzisiaj mogę świętować.

Drugi tego dnia był Filip Janus: Sezon był bardzo emocjonujący, zamierzam dalej rozwijać się w tej dyscyplinie i ciesze się, że jest tylu dobrych zawodników z którymi możemy stworzyć takie widowisko.

Trzecie miejsce mimo wielu perturbacji zdobył Piotr Romejko: Szkoda tego wypadku, bo czułem że dzisiaj mogłem powalczyć nawet o zwycięstwo. Ten sezon pokazał mi, że nie można odpuszczać żadnych zawodów i trzeba walczyć do końca. Mam nadzieję, że za rok będzie jeszcze lepiej.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Daria Leba, przed Martyną Dynasińska i Aleksandrą Turno.

Zawody w Bydgoszczy sprawiły, że w klasyfikacji generalnej doszło do sporych zmian. Aby nie wprowadzać Państwa w błąd, ostateczne pozycje w Pucharze Polski podamy dopiero po oficjalnym ogłoszeniu i zatwierdzeniu wyników przez PZMot.

 

WYNIKI 7 RUNDY

 
Poz. Zawodnik Klub Punkty 1 Punkty 2 Suma pkt.
1 Mateusz Wąsowski Automobilklub Wielkopolski 20 25 45
2 Filip Janus MX Otopit Toruń 22 22 44
3 Piotr Romejko Motoklub Olsztyn 25 18 43
4 Sławomir Bławat GKM Bałtyk Gdynia 16 20 36
5 Patryk Stankiewicz Automobilklub Radomski 18 13 31
6 Krzysztof Ziętara MX Otopit Toruń 15 16 31
7 Daria Leba MX Otopit Toruń 14 15 29
8 Dominik Ziętara MX Otopit Toruń 13 14 27
9 Maciej Merchel Motopark Klub Koszalin 12 12 24
10 Kacper Prusak LKT Wyczół Gościeradz 11 11 22
11 Michał Budziaszek Automobilklub Krakowski 10 10 20
12 Konrad Wilczyński Automobilklub Radomski 8 9 17
13 Adam Noculak MX Otopit Toruń 9 8 17
14 Remigiusz Prus LKT Wyczół Gościeradz 6 7 13
15 Martyna Dynasińska MX Otopit Toruń 7 6 13
16 Aleksandra Turno MX Otopit Toruń 5 5 10
17 Oliwia Rosińska MX Otopit Toruń 4 4 8
18 Filip Turno MX Otopit Toruń 3 3 6

 


Kalendarz wydarzeń

Nasi partnerzy

TOR GŁAŻEWO YCF POLAND MX OTOPIT pitbikeMRF

Ostatnio na forum

Przywitalnia • Re: Witam
Hej,w Polsce trochę łatwiej o kontakty gdzie można wypożyczyć ale wiem, że w Niemczech też rosną pit bike'i w siłę

YouTube

Facebook